• Spolupracujeme
      • Objavujeme
      • Športujeme
    • Čomukoľvek sa učíš, učíš sa pre seba.
    • Petronius
  • Najnovšie

• Návšteva z materskej školy v Gbeľanoch

• 13. 5. 2024
      • Dňa 13. mája 2024 prišla do 1.A a 1.B milá návšteva z materskej školy v Gbeľanoch. Predškoláci so svojimi pani učiteľkami sa prišli pozrieť na našich prváčikov, ako si skoro po roku zvykli na školu. Po aprílovom zápise do školy to bolo už druhé stretnutie so školským prostredím. Na hodine čítania, matematiky a prvouky sa budúci prváci zoznámili s učivom prvého ročníka a zapojili sa spolu s našimi prvákmi do vyučovania. Páčilo sa im ako sa naučia čítať, písať aj počítať. Zároveň predviedli svoje zručnosti a vedomosti z materskej školy. Bolo to veľmi milé a priateľské stretnutie.Tešíme sa na našich budúcich prvákov v novom školskom roku 2024/2025.

• Návšteva z materskej školy v Gbeľanoch: viac
      • Deň Zeme - zelený deň

• 8. 5. 2024
      • 22.apríl je už od roku 1970 vyhlásený za Svetový deň Zeme. V tento deň sa po celom svete konajú aktivity zamerané v prospech našej planéty.

Tohtoročné motto:

„60% zníženie produkcie plastov do roku 2040“

Toto motto vyzýva k tomu, aby sme sa všetci podie­ľa­li na ochra­ne životného prostredia.

• Deň Zeme - zelený deň: viac
      • Spelling Bee

• 29. 4. 2024
      • Tento školský rok sa v ZŠ Gbeľany po prvýkrát organizovala súťaž v hláskovaní anglických slov ,,Spelling Bee“. Zúčastnili sa jej žiaci z tretích a štvrtých ročníkov, ktorí najskôr súťažili v triednych kolách a následne tí najlepší postúpili do školského kola. Úlohou každého žiaka bolo plynule hláskovať anglické slová a s pribúdajúcou náročnosťou slov stúpala aj kvalita výkonov v hláskovaní žiakov. Tešíme sa veľkému záujmu žiakov a najlepším z najlepších srdečne gratulujeme.

• Spelling Bee: viac
      • Okresné kolo v minifutbale žiačok a žiakov ZŠ Mc Donaldś cup 2024

• 30. 4. 2024
      • Dňa 25. 4. 2024 ( štvrtok ) sa v priestoroch futbalového štadióna MŠK Žilina – Závodie konalo okresné kolo v minifutbale žiačok a žiakov ZŠ. Turnaja sa zúčastnilo 15 základných škôl okresu Žilina.

Súťažili 10 členné zmiešané družstvá žiačok a žiakov, kde účasť dievčat v družstve bola podmienkou účasti družstva v turnaji. Družstvo hralo v počte 4+1, pričom na hracej ploche počas celého zápasu muselo byť vždy jedno dievča.

• Okresné kolo v minifutbale žiačok a žiakov ZŠ Mc Donaldś cup 2024: viac
      • Okresné kolo školský pohár SFZ futbal mladších žiakov ZŠ 2024

• 30. 4. 2024
      • Okresné kolo vo futbale mladších žiakov sa konalo 18. apríla 2024 za účasti 17 družstiev. Súťaž bola určená pre žiakov 5. – 6. ročníka ZŠ. Všetky zápasy sa odohrali na futbalovom štadióne MŠK Žilina – Závodie na umelej tráve.

Naši chlapci hrali v B skupine spolu so ZŠ Závodie, ZŠ Strečno, ZŠ Lichardova a ZŠ Teplička nad Váhom.

• Okresné kolo školský pohár SFZ futbal mladších žiakov ZŠ 2024: viac
      • VIAHISTORICA - divadlo

• 29. 4. 2024
      • 22..apríla 2024 sme sa o našej histórii učili trochu inak. Šermiarsko-divadelná kumpánia Via Historica nám ponúkla štylizovanú hodinu vlastivedy a dejepisu so zameraním na slovenské dejiny. V predstavení nás previedli významnými obdobiami našich starých dejín. Hodinový náučný program našich žiakov vzal na výlet do Samovej ríše, prvých kniežactiev Slovanov, príchodu Cyrila a Metoda, Svätopluka, tatárskych a tureckých vpádov, stavovských povstaní, Jánošíka a ukončil ho Ľudovít Štúr prejavom na uhorskom sneme. Žiaci mali možnosť vidieť dobové kostýmy, historické zbrane i šermiarske súboje v humorných divadelných scénkach, zážitkovou formou sa dozvedeli historické fakty a boli interaktívne zapájaní do programu.

• VIAHISTORICA - divadlo: viac

Ďakujeme našim partnerom za spoluprácu